pkpneu.cz

Nokian Tyres-specialista na severské podmínky Nokian Tyres-specialista na severské podmínky
Označení pneumatik Označení pneumatik
Značení disků - ráfků
Popis ráfku - parametry

 

 

PKPNEU
PK-PNEU s.r.o.
Lnářská 1238
Bystřice nad Pernštejnem
593 01

Tel.: 777 579 977
Tel.: 566 552 760

VIANOR Nokian Tires   
Jarní akce na údržbu klimatizace
Jarní akce na údržbu klimatizace
STK + emisní kontrola
STK + emisní kontrola

STK + emisní kontrola

STK + emisní kontrola

Nabízíme kompletní důkladnou prohlídku před
STK+EM, výměnu poškozených dílů, dále
zajišťujeme samotné provedení STK + EM
na stanici Autoklub Velké Meziříčí


Ceník služeb:

Emisní kontrola: benzín                    499Kč
                             diesel/nafta            599Kč
                             LPG+benzín           550Kč

STK                                                      770Kč
Námi provedená STK+EM                  600Kč


Uvedené ceny jsou s DPH

Nebojte se STK, vše vyřídíme za vás.STK v roce 2016 novinky

Dobrý den vážení přátelé. Jistě sledujete informace v televizi, novinách, či rozhlase a tak Vám informace o tom, že Ministerstvo dopravy chystá od roku 2016 řadu změn při provádění technických prohlídek silničních vozidel, neunikla. Jistě jste postřehli, že v poslední době se ozývaly hlasy, že některé stanice technické kontroly se nechovají tak, jak jim velí stavovská čest, a technické prohlídky jsou prováděny, no řekněme ve snížené kvalitě. Nebo se dokonce mluví i o tom že v některé nejmenované stanici technické kontroly, lze udělat technickou prohlídku na vozidle, které ani neopustí svou garáž, tedy bez přítomnosti vozidla. O tom se dokonce zmiňovaly i odborné časopisy.
Ministerstvo dopravy ve snaze zajistit ve všech stanicích technické kontroly jednotný a kvalitní postup při technických prohlídkách a dále v souladu s evropskou směrnicí, rozšířit kontrolní úkony, které souvisí s bezpečným provozem vozidla, připravilo změny, které by tyto nedostatky mělo odstranit. Všechny tyto změny začínají platit od 1. ledna 2016. Nejdůležitější změna spočívá v tom, že všechny stanice technické kontroly mají za povinnost do 1. ledna nainstalovat ve své stanici a od 1. ledna používat záznamové zařízení, pomocí kterého se bude dokumentovat přítomnost vozidla na stanici při prohlídce a ne jenom to. Technik provádějící prohlídku bude pořizovat fotodokumentaci, výrobního štítku, čísla VIN, počítadla počtu ujetých kilometrů, předoboční a zadoboční pohled na vozidlo a protože snímky jsou v barevném provedení, je zaznamenána i barva vozidla a jeho registrační značka. Údaje napsané v protokolu o technické prohlídce, jako je barva vozidla, číslo VIN, počet ujetých kilometrů a jiné, pak musí být v souladu s tím, co je na fotografii. Určitě toto opatření bude mít vliv na zachování integrity vozidla a tolik diskutované přetáčení tachometru. Další změna, která se připravuje je kontrolní měření tažného zařízení a to jak na tažném vozidle, tak na přívěsu samotném. V neposlední řadě připravovaných změn je i kontrola průchodnosti světla předních a předních bočních skel. Navýšení pracnosti při technické prohlídce nebude pouze v posuzování technického stavu vozidla, ale bude se promítat i do administrativy, kde dochází k výrazným změnám v samotném programu centrálního informačního systému. I operátorky, které zpracovávají administrativu, budou mít za úkol kontrolovat, zda jsou všechny snímky správně provedené, na vlastním protokolu se bude zapisovat více údajů jako například číslo technického průkazu a číslo osvědčení o technickém průkazu a v případě, že nebude možné pořídit některý z předepsaných snímků, bude nutné napsat vyjádření technika, z jakého důvodu tento snímek chybí.
Všechna tato opatření však budou zkvalitňovat technickou prohlídku, ale i prodlužovat dobu průběhu technické prohlídky, o čemž svědčí příloha č. 19 k vyhlášce číslo 9/2006 Sb., kterou je snížena plánovaná kapacita stanic technické kontroly. Nezanedbatelné jsou i náklady na pořízení nové technologie, jako je záznamové zařízení včetně počítačového vybavení, kalibrační měrky přístroj na měření skel a podobně. Z těchto důvodů lze předpokládat, že po Novém roce dojde vzhledem k popsaným opatřením i ke změně cen za technické prohlídky.
zdroj: Profesní komora STK, http://www.pkstk.cz
A.

A Host.
A.